Share

3 Tarz 3 Model, Omega Trilogy

Share on Pinterest
Paylaş.


Submit

OMEGA, mutlak klasikler haline gelecek olan üç profesyonel saatini o meşhur yıl üretmişti. Yıl 1957’ydi: Seamaster 300, Railmaster ve Speedmaster görücüye çıktı. 2017’de ise OMEGA, her bir modelin 60. Yıldönümü özel üretimini gerçekleştirerek, üç mekanik şaheseri gururla anıyor. Bu özel parçalar ayrı ayrı veya üçlü/trio olarak özel kutusunda alınabiliyor.

OMEGA tarafından ilk defa kullanılan eşsiz dijital tarama teknolojisi, İsviçreli saat üreticisine orijinal saatlerinin en doğru şekilde sunumunu sağladı. Bu çok değerli kesitler ve boyutlar orijinal modellerin çizimleri ile birlikte, 21. yüzyıl için biraz revize edilerek; ’57 ruhuna sadık yeni saatlerin tasarım modelleri olarak kullanıldı.

OMEGA TrilogyHer üç saat de fırçalanmış ve parlatılmış paslanmaz çelikten üretildi. Siyah ‘tropikal’ kadranları dikkat çekiyor. Paslanmaz çelik bilezikleri daha güçlü bir görünüm için güncellendi. Tokası üzerinde retro tarzda bir OMEGA logosu eklendi. Tüm saatler üzerindeki logolar geçmişine sadık kalarak, farklı bir tarzda kullanıldı. Bu kullanımlar, 50’li yıllarda tedarikçilerin OMEGA logosunu kendi tarzlarıyla nasıl yorumladıklarını yansıtıyor.

Her bir model, 3,557 parça ile sınırlı. 1957’deki orijinal kutusundan esinlenilen yeni sunum kutusu kırmızı kadifeden yapıldı. Üzerinde bir Denizatı ve retro OMEGA logosu bulunuyor. Sunum kutusunda deri ve NATO olarak iki yedek kayış ve kayışları değiştirmek için bir de aparat yer alıyor.

Trilogy_Seamaster300_amb_234.10.39.20.01.001

SEAMASTER 300

60th. Anniversary Limited Edition Master Chronometer 39mm

İlk Seamaster 300, sadece mükemmel suya dayanıklılığı için değil; aynı zamanda siyah kadranı, büyük saat göstergesi, iki yönlü dalış bezeli ve girintili üçgen saat ibreleri için son derece rağbet gördü. Dalgıçlar ve su altı maceracıları için üretilmiş olan saat hızla yenilik ve stil simgesi haline geldi. CK2913’ten ilham alan 2017 modelinde, siyah alüminyum bir bezel yer alıyor. Kurma kolu üzerinde, 1957’de saatin olağanüstü suya dayanıklılığının bir göstergesi olan Naïad işaretini muhafaza ediyor. Kutusu üzerindeki Denizatı, 1957’de olduğu gibi çizildi. OMEGA Master Chronometer mekanizma 8806 ile çalışıyor ve 4 yıllık garantisi ile birlikte sunuluyor.

Trilogy_Railmaster_amb_220.10.38.20.01.002

RAILMASTER

60th Anniversary Limited Edition Master Chronometer 38mm

Railmaster modeli kullanım amacının dışındaki ayrıntılara sahip değildi. İşte takılacak basit, pratik ancak zarif bir saat olarak tasarlandı. Çift kılıflı anti-manyetik saat, bilim adamları ve teknisyenler için veya elektrik alanlarına yakın çalışan herkese yönelik olarak tasarlandı. Orijinal modelin gösterişsiz tarzı 2017 modeline taşındı. Vintage görünümlü göstergeler, Super-LumiNova kaplama ile daha güçlü bir ışık elde etmek için biraz daha derinleştirildi. OMEGA Master Chronometer 8806 mekanizması ile çalışan yeni Railmaster, 15.000 gauss’a kadar manyetik alanlara karşı dayanıklılığa sahip. 4 yıllık bir garanti ile sunuluyor.

 

Trilogy_Speedmaster_amb_311.10.39.30.01.001

SPEEDMASTER

60th Anniversary Limited Edition 38.6mm

Belirgin ibreleri sebebiyle “Broad Arrow” olarak adlandırılan orijinal Speedmaster, sadece ilk Speedmaster değil, aynı zamanda, kadran üzerine basılı olan modellerin tersine, bezeli üzerindeki takimetre ölçeği ile dünyadaki ilk kronograf kol saati özelliğini taşıyor. Aslen araba yarışçıları için tasarlandı. Yeni modelde, orijinal fontu ’57 takimetrenin ölçeğine uyacak şekilde yeniden çizildi. Bu özel saatin kalbi ise OMEGA 1861 calibre mekanizmadan oluşuyor.

 

TRILOGY SUNUM

TRILOGY Özel Sunum Kutusunda

OMEGA, 1957 yılı modellerinden sadece bir tanesi ile yetinmek istemeyen meraklıları için üç modeli de içeren çok özel bir Trilogy sunum kutusu hazırladı.

İsviçre meşe ağacından yapılan dış kutusu, kapağında 1957 Denizatı baskısı ve “Trilogy 60th Anniversary, 001/557″ damgalı bir levha içeriyor.

Kapağın açılmasıyla, 1957 versiyonundan esinlenen daha küçük bir kutu ortaya çıkıyor. Kutuda stil ve teknolojileriyle aynı fakat her biri özel olarak numaralandırılmış üç ayrı saat yer alıyor. Her bir kadran, TRILOGY ve Limited Edition numarası ile üretildi. Her bir kasa arkasında ise “LIMITED TO 557 TIMEPIECES” işlendi. TRILOGY setinin daha büyük kutusu, aynı zamanda üç yedek deri ve NATO kayış ile ahşap değiştirme aracını içeren bir de deri de saat rulosu içeriyor.

OMEGA, nadir bulunanın gerçekten tutkulu bir koleksiyoncu için ne kıymetli olduğunu çok iyi bildiği için, özel TRILOGY sunum kutusu sadece 557 parça ile sınırlandırıldı.