Share

Alaçatı’da yeni bir soluk: Langaza

Share on Pinterest
Paylaş.


Submit

Alaçatı’ya gidildiğinde mutlaka uğranan bir yer vardır.  Hacımemiş Mahallesi mi yoksa dediğinizi duyar gibiyiz.

Langaza’da bu yaz Hacımemiş’te açıldı. Mekan ilk başta oymalı kapısıyla ve enginar logosuyla ilginizi çekiyor.  Bir yandan mekanda Yunanca müzikler çalıyor. Langaza’nın ismi Selanik’in bir köyünden geliyor. Adı Selanik’li olan bu mekanın menüsünün göçmen yemeklerinden oluşması sizi yadırgamıyor. Evet, menü tamamen Ege mutfağından oluşuyor.  Mezeler set menü halinde geliyor. Sadece mezelerle bile doyabiliyorsunuz.  Set menüde; elmalı yoğurtlu semizotu salatası, enginarlı fava, enginarlı humus, ahtapot salatası,  Hanya böreği ( Girit böreği), Greek salata ve zeytinyağlı yaprak sarma bulunuyordu.

IMG_7055
Mezeler
IMG_7058
Yunan salatası ve Elmalı Semizotu Salatası
IMG_7057
Ahtapot salatası
Hanya böreği
Hanya böreği

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_7059

IMG_7047

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bizim favorimizi yufkasız yapılan Hanya böreği, Elmalı semizotu salatası ve enginarlı favaydı. Ara sıcaklardan ise en çok beğenilenler ve belki de ilk kez tadacağınız lezzetler ise karidesli mücver ve tahin soslu kalamar ve karides sarma. Ana yemeğe geçmeye gerek var mı?  Bizce gerek olmadığını düşünüp direk tatlıya geçiyoruz. Tatlı olarak ise lavantalı sütlaçlarını öneriyoruz.

Mekanın dekoru ve dizaynı ise rengarenk. İnsanı hayran bırakıyor. Yer karoları İspanya’dan özellikle getirilmiş hatta.  Eğer sevgilinizle güzel bir akşam geçirip, farklı lezzetler tatmak isterseniz, Langaza romantiklik arayanlar için güzel bir seçenek.

IMG_7067

IMG_7066

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_7065

IMG_7064

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_7063

IMG_7062

 

 

 

 

 

 

 

 

Mezeler:  ortalama 15 TL

Ara sıcaklar: ortalama 25 TL

Adres: Hacımemiş Mah. 2012 Sokak, no:48 , Alaçatı, Çeşme.