Share

Apple Bükülme Şikayetlerine Laboratuvar Testiyle Cevap Verdi

Share on Pinterest
Paylaş.


Submit

Son birkaç gündür teknoloji dünyasının gündemi yeni model iPhone‘ların bükülme problemiyle meşgul. Bu konuda daha önce hiç olmadığı kadar eleştiri ve şikayet alan Applesonunda cevabını, test laboratuvarını tüm dünyaya açarak verdi.

DSCF7803_verge_super_wide

Şikayetler özellikle Lewis Hilsenteger’in iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı dayanıklılık testine soktuğu YouTube videolarından sonra bir hayli çoğaldı. Apple artan şikayetlerden sonra, söz konusu sorunla ilgili ilk açıklamasını dün yaptı. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı sayısız testten geçirdiğini belirten şirket, detay vermekten de çekinmedi. 3 noktalı bükme testi, basınç testi, kıvrılma testi ve kullanıcı geri dönüşleri gibi birçok farklı aşamadan geçirdiklerini belirten Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın şimdiye kadar en çok test ettikleri cihazları olduğunu ifade etti (Bu sayının 15 bin olduğu söyleniyor.)

DSCF7862_verge_super_wide

Apple kullanıcıların “içini rahatlatmak için” test laboratuvarının kapılarını da açtı. CNBC’nin görüntülediği laboratuvarda, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın geçirdiği işlemleri görme fırsatına sahibiz. Telefonlarının ne kadar dayanıklı olduğunu kanıtlamaya çalışan şirket, bükülme sorunuyla ilgili de çok az şikayet aldığını belirtti. Şirketin pazarlama müdürü Phil Shiller, şimdiye kadar 10 milyonun üzerinde sattıkları cihazlardan yalnızca 9′u için bükülme şikayeti aldıklarını ifade etti.

DSCF7960_verge_super_wide