Share

Bağdat Caddesinin Romantik Mekanı : Huxo

Share on Pinterest
Paylaş.


Submit

İlk yerleri Bahçeşehir Akbatı’dan sonra Caddebostan’a açıldı. Cookshop’un hemen yanındaki mekan. İlk başta dizaynı ile dikkatleri çekiyor. Mekanın ortasında bir mor gergedan figürü yer alıyor.  Mekan dizaynı ve servis ile romantik bir akşam geçirmek için ideal.

IMG_8468IMG_8469

 

 

 

 

 

 

IMG_8467 IMG_8471

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mekan, mimarisinin yanında farklı çeşitlerin yer aldığı mönüsüyle de tam bir Dünya mutfağı konsepti ile karşımıza çıkıyor. Mönü 21 çeşit salata alternatifi ile ne kadar geniş bir konsepte hitap ettiğini gösteriyor adeta. Mönüyü görünce kafanız karışacak bu kadar çeşitten ne yesem diye düşüneceksiniz. İçecek seçeneklerine gelirsek şaraplar güzel diyebileceğimiz markalardan oluşuyor. Viskiden biraya ve kokteyllere uzan içki mönüsü mevcut.

Yemekler önce baharatlı zeytinyağı ve ekmek çeşitleri geliyor. Ekmek çeşitleri o kadar güzel ki hepsini bitirmemek için zor duracaksınız. Özellikle zeytinli ve beyaz ekmekleri çok lezzetli.

IMG_8460IMG_8461

 

 

 

 

 

 

Makarnalardan üç renkli tortellini, risottolardan deniz ürünleri olanı öneriyoruz. Ana yemeklerden Lokum ve limon soslu tavuğu denemelisiniz. Deniz ürünlerinden ise Paella ciddi anlamda bir efsane. Üzerindeki levreğin tadı, karides, kalamar, midye, yengeç, ahtapot, bezelye ve safran ancak bu kadar yakışabilir. Şiddetle Paellasını tavsiye ediyor ve Caddenin en iyi 3 mekanı arasında buranın olacağını söylüyoruz.

IMG_8462 IMG_8463 IMG_8464 IMG_8465

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Servis ise insanı şaşırtıyor. Vaktinde gelen yemekler, içki servisi ve güler yüz insanı mutlu etmeye yetiyor. Burası akşam yemeği randevusu için süper bir mekan. Özel bir akşam yemeği yemek istiyor ve pahalı bir mekan olmasını istemiyorsanız. Size önerimiz belli, Huxo. Keyifli yemekler dileriz.

Adres: Caddesbostan Mah. Sella Palas Apt. No:271/1, Kadıköy-İstanbul