Share

Bekar Erkeğin Hayatta Kalma Sanatı!

Share on Pinterest
Paylaş.


Submit

Bekarlık sadece rahatlık demek değildir. Evet, bekar olduğunuzu kabul edin. Ama bekar olmanızın evli bir erkeğin düzenli hayatınına sahip olamayacağınız anlamına gelmeyeceğini de unutmayın. Sadece birkaç kuralla hayatınızın eğlencesinden ve hareketinden taviz vermeden düzenli bir erkeğin hayatına sahip olabilirsiniz.

1 – Yemeği her zaman dışarıdan söylemeyin. Yemek yapma yeteneğine sadece kadınlar sahip değildir.

2 – Eşyalarınızla işiniz bittiğinde hemen yerine koyun. Önünüzde bir eşya yığını biriktiğinde bunu yapmak daha zor olacaktır.

3 – Pc veya Tv’nin başında sabahlamayın. Tabii gerçek bir bekarsanız işinizi vaktinde yapmayacağınız için Pc’nin başında sabahlamanız olasılıklar arasında.. Bu yüzden bir sonraki kurala göz atmanızda yarar var.

4 – İşinizi vaktinde bitirin. Evinizde patron sizsiniz fakat işinizde aynı şey geçerli değil.

5 – Temizlik. Açıklanacak bir şey yok dostum o çorabı bir gün daha giyemezsin!

6 – Evine getirip sarhoş ettiğin kızdan asla isteği dışında yararlanmaya çalışma. Ne kadar sarhoş olursa olsun sabah her şeyi hatırlayacaktır.

7 – Maaşınızı düzenli ve gerektiği yerlere harcayın. O paraya 29 gün daha ihtiyacınız olacak.

8 – Giyiminize dikkat edin. Çünkü kadınlar gömleğinizdeki en ufak söküğü farkederler.

9 – Party verdiğiniz gece ne kadar yorgun olursanız olun bulaşıkları vaktinde yıkayın. Ertelediğiniz her dakika işiniz daha da zorlaşacaktır.

10 – Asla evli bir kadınla yatmayın. Asla!

11 – Sporu hiçbir zaman aksatmayın. Sporda kaybedilen zaman hayattan kazanılır.

12 – Bir enstrüman çalmaya başlayın. Garip ama araştırmalar enstrüman çalan bir insanın çalmayanlara kıyasla daha düzenli bir hayata sahip olduğunu gösteriyor.

13 – Ve müzik de dinleyin. Harika bir meditasyon kaynağı… Ve de asla tek bir türe bağlı kalmayın. Müzik evrenseldir, neler kaybedeceğinizi tahmin bile edemezsiniz.

14 – O berjerinizdeki şey kahve lekesi mi?! Şaka mı yapıyorsunuz?!

15 – Bol su ve bol meyve tüketin. Hem stresinizi azaltır hem sağlıklı bir hayat sunar.

16 – Her zaman tamirci çağırmayın. Bazı şeyleri kendiniz de tamir edebilirsiniz. En azından deneyin, bozulmuş bir aleti daha fazla ne kadar bozabilirsiniz ki… Ve küçük bir not; kadın dergilerinin görüşlerine göre erkekler bir iş yaparken daha çekici görünüyorlar. En basit örnek: Bknz: Üstsüz çimleri biçmek…

17 – Kitap, dergi ve günlük gazete okuyun. Bilgi her şeydir.

18 – Bir yardım veya çevre koruma kuruluşuna üye olun ve aktif bir şekilde sürdürün. Sorumluluk alın.

19 – Bu konu işiniz de olsa bir şeye kendinizi fazla kaptırıp sınırlarınızın limitlerini zorlamayın. Fazla stres mutsuz bir hayata yol açar. Dünyaya bir kez daha gelmeyeceksiniz. Sağlıklı ve mutlu yaşamaya bakın..

20 – Kendinize bir program hazırlayın. Ama bunu robot bir hayat sürmek için değil düzenli bir hayat sürmek için yapın.

 

Son olarak siz kendinizi bizden daha iyi tanıyacağınız için hayatınızı daha kolay yönetebilirsiniz. Bu programı ayarlarken kendinizi merkezde tutun, bu sizin hayatınız. Sağlıklı, dinamik ve birkaç yıl daha bekar kalmanız dileğiyle..