Share

Dijital Desen Oluşturan Uygulama: Adobe Brush

Share on Pinterest
Paylaş.


Submit

 

Adobe’nin iOS için geliştirdiği son uygulaması Brush, görebildiğin her şeyi dijital ortamda kullanabileceğin desenlere dönüştürüyor.

Adobe’nin geliştirdiği yeni uygulama gerçek hayatta karşına çıkan her şeyi dijital ortamda kullanabileceğin desene dönüştürüyor. İstediğin herhangi bir cismi, mürekkep gibi kullanmanı sağlıyor. Özellikle 3 boyutlu tasarımlarında kolaylık sağlıyor.

Adobe Brush ile desen oluşturmak için, gerçek bir cismi dijital desen hale getirmek için desenin olduğu cismi beyaz bir kağıdın üzerine yerleştir. Fotoğrafını çek ve çeşitli sliderları kullanarak ebatları ve zıtlığı belirledikten sonra özel fırçaya dönüştür.

dijital-desen-olusturan-uygulama-adobe-brush

Yani kara kalemle bir çizgi çizebilir ve daha sonra onu daha sonra kullanmak üzere bunu bir desene dönüştürebilirsin. Hatta, Adobe Brush’ı daha enteresan şekillerde de kullanabilirsin. Örneğin çocukluğundan kalma bir oyuncağın fotoğrafını çekebilir ve onu kaleminin mürekkebine dönüştürebilirsin. Böylece, çocukken oynadığın bir arabayı desen olarak kullanabilirsin.

Lego’dan resimler yapabileceğin Adobe Brush, yaratıcı ve keyifli tasarımlar için tasarlanmış ve kullanımı son derece kolay; Adobe’nin Sketch tablet uygulamasında ya da Photoshop ya da Illustrator gibi masaüstünüzde kullanabilirsin.

Aşağıda Adobe Brush tanıtım videosunu izleyebilirsin.