Share

Efsanevi Roadster Mazda MX-5 Yenilendi!

Share on Pinterest
Paylaş.


Submit

1989 Şubat’ında Chicago Otomotiv Fuarı’nın yıldızıydı o.  Yıl sonunda tüm Dünya’da satışa çıkacağı duyurulduğunda (Amerika fiyatı 14.000$’dı) ona hayran olanlar için geçmek bitmek bilmeyen 6 aylık süreç başlamıştı.

1

Nihayetinde otomobilini teslim alanlar, muhtemelen ağızları kulaklarında, saçları rüzgardan geriye yatmış halde ve sağ ayakları taban sacına değecek kadar gaza basarak bu otomobilin keyfini sürüyorlardı. Ancak bilmedikleri bir şey daha vardı, Dünya’nın en çok satan roadster’ına sahip oldukları…

Yeni Mazda MX-5 (bir diğer adı ile Miata),  bu ikonik tasarımın dördüncü kez evrilmiş hali ve ruhunu, tarzını ve keyfini daha da arttırmış bir halde karşımıza çıkıyor.

4

Dört silindirli SkyActiv motor ve iki farklı güç seçeneği ile (1.5 Litre 131 HP ve 2.0 Litre 160 HP) piyasaya sunulan yeni MX-5, 6 ileri manuel şanzıman ile sürüş keyfini arttırıyor.

3

Henüz ülkemizde satışa sunulmayan efsanevi roadster, 19.000 Pound’luk İngiltere fiyatıyla hayranlarını sevindirdi. Tabii ülkemizdeki vergi politikasından dolayı bizdeki fiyatı 6 haneli olacaktır diye tahmin ediyoruz.