Share

En İyi 10 Hamburgerci

Share on Pinterest
Paylaş.


Submit

 

Isırdığınız anda ağzınızda eriyen bir et, damakları çatlatan enfes bir sos ve yedikçe yedirten yumuşacık bir ekmek…  İşte hamburgerin muhteşem bileşimi. 7′den 70′e kimsenin karşı koyamadığı bu lezzetin en iyilerini belirledik. Birinci Virginia Angus oldu. Peki diğer 9 kim?

İşte size;hazırladığımız İstanbul’daki En İyi 10 Gurme Burger! Herkese şimdiden afiyet olsun.

1) Virginia Angus:

Virginia Angus, Mercan

0(212) 528 3808

 

2) Mano Burger, Asmalımescit:

Esra Ö. (Guru): “Son zamanlarda İstanbul’da açılan burgercilere baktığımda Mano Burger’in kalitesinden hiç odun vermeden yoluna devam ettiğini söyleyebilirim. Cuma akşamı olması nedeniyle Asmalımescit şubesi epey kalabalıktı ancak servis gecikmedi. Bu kez tercihim Edam peynirli ve zeytinli Camarillo oldu. Baharatlı çıtır patateslerini de beğeniyorum.”

Mano Burger, Asmalımescit

0(212) 292 7542

3) Burger House, Şaşkınbakkal:

Ayşegül E. (Guru): “Servis elemanları çok neşeli, ilgili ve hızlılar. Orada çalışmaktan mutlu oldukları belliydi. Musteri olarak bunu görmek iyi hissettiriyor insana. Patates kızartmaları baharatlı ve başarılı. Büyük dilimler halinde geliyor. Burgerleri de güzel ancak daha iyi malzemeyle daha leziz ve başarılı olabilir diye düşünüyorum.”

Burger House, Şaşkınbakkal
0(216) 356 2630

4) Kırıntı, Bağdat Caddesi:

Seda D. (Gezgin): “Şuan ki cafe anlayışının hatta cafelerin olmadığı zamanlarda bizim için en büyük nimet Kırıntı Cadde’ydi… Hala çok sevdiğim öyle ki en sevdiğim cafedir. Her yemeğini tattığım bu mekanın bütün menüsünü tavsiye edebilirim… Kokteyllerin hakkının fazlasıyla verildiği cafede margarita içmekten hep büyük keyif almışımdır. Tabi ki her zaman olduğu gibi hamburgerleri benim için En’dir. ”

Kırıntı, Bağdat Caddesi
0(216) 356 6468

5) City Burger-Handcrafted:

Burak K. (Üye): “Bu güne kadar Türkiye’de yiyebildiğim en iyi burger. Türkiye şartlarına göre birçok insan için pahalı sayılabilir. Fakat maksat kaliteli bir yemekse bu miktarı önemsemeyin derim.”

City Burger-Handcrafted, Beşiktaş

0(212) 258 0112

6) Biber Burger:

Deniz R. (Guru): “Biber Burger kesinlikle bu şehrin favori burger adreslerinden biri. Burada hamburgerler adlarını içinde kullanılan soslardan alıyorlar ama sosları o kadar güzel ki köfte tadını bastırmak yerine onunla güzel bir ahenk oluşturuyor, bence olması gereken de bu.”

Biber Burger, Beşiktaş
0(212) 274 1916

7) Burger Joint:

Poyraz K. (Guru): “Yeni nesil hamburgercilerden. Küçük bir mekan, temiz görünümlü. Tüm burger köfteleri 160 gr. Etler söylenmedikçe orta-iyi pişiyor dikkat. Ben orta-az istedim. New yorker cheddar peynirli hamburger aldım, beğendim. Patates kızartması tercihim baharatlıdan yana oldu.”

Burger Joint, Beşiktaş
0(212) 258 7276

8) Baltazar Burger Steakhouse:

Cem U. (Guru): “Beğenerek gittiğimiz sevdiğimiz ete doyduğumuz mekan. Özellikle rokfor soslu blue ve baltazar favorilerimizden. Baharatlı patates ve füme et başlangıç için olmazsa olmazlarımızdan.”

Baltazar Burger Steakhouse, Tophane

0(212) 243 6442

9) Eat Box Burgers&More:

Gülin K. (Guru): “Yine açlıktan ağzımın burnumun kaydığı anlardan birindeydik. Öncelikle favori bugercım bugüne kadar farklıydı. Hatta yıllar önce uğruna şiirler yazıp göndermiştim firmaya. Ama artık Eat Box’ın leziz burgerları varken diğer yere olan aşkım bitmiştir. Ben mushroom burger seçtim. İçerisinde chaddar olması benim için burgerın 5 kutsal şartından biri. İtiraf etmeliyim önünüze gelince bu kadar iyi olacağını tahmin etmiyorsunuz. Ama ilk ısırışta ben kendimi elimde burgerımla kırlarda koşarken hayal ettim. Öyle böyle değildi yani yaşadığım mutluluk.”

Eat Box Burgers&More, Beşiktaş
0(212) 327 0123

10) Jumbo Burger:

İrem G. (Gezgin): “Hamburger yemek istiyorsam kesinlikle burayı tercih ediyorum tek bir şeyinden dolayı oda sosundan. Sarı bir soru var mayonez desem mayonez değil tatlımsı bir sos ve bu sosu hem patates kızartmasıyla beraber hem de hamburgerin içine koyup getiriyorlar.”

Jumbo Burger, Göztepe
0(216) 369 4970