Share

Her Şey Kelimeler İçin Sevgilim

Share on Pinterest
Paylaş.


Submit

Neden sürekli başka kadınlarla yatmak isteriz? Başka bir vücutta romantik bir gezinti, merak, heyecan ya da sadece kendimizi istediğimiz gibi anlatacağımız sıradan bir hikaye. Yani fiziksel zevkler mi daha önemli yoksa sadece bir ego tatmini mi?
Güzelliğin görecesiz olduğunu düşünüyorum. Yalnızca bir gece geçirmeyi isteyebileceğim bir kadın tasvir etsem bana özgü diyemem, bir çok erkek benzer özellikler sıralar durur. Görecelik başka bir dünyada karşımıza çıkar. Bu ayırt edici bir kavramdır, bir kadında bulursak bırakamayız ve abartı tabiriyle aşk deriz, sağa sola sığdıramayız. Her şey olağanca güzelliğiyle giderken bir anda dünyadaki en sıradan güzel vücutlardan bir tanesini, bu yere göğe sığdıramadığımız kadına tercih ettiren sebep nedir?
Alışıla gelmiş basma kalıp erkekler toplumda rahat yetiştirilir, arkadaşları arasında teşvik edilir tarzı bir yaklaşımdan ayrı tutarak düşünürsek; aşk dışı ilişkiler, birisiyle birlikteyken mümkün kılmayan duygu sadece ilk toplumlarda var olmaya başlayan özel mülkiyet kavramıyla doğru orantılı olabilir. Bu sadece bir düşünce bana göre kadın erkek ilişkilerinin oluşturan…
Uzun bir giriş oldu ama ben bu bağlamda anlatacağım. Tabi “hepimiz birbirimizle yatalım ben kadınımı paylaşma konusunda son derece rahatımdır” gibi abartılı bir tarzım yok. Sonuçta bu tutuculuk doğuştan gelmese bile içimizde tutamayacağımız bir şey, (Şey diyorum, çünkü kıskanmak kadar can sıkıcı hastalıklı, beni rahatsız rahatsız eden bir düşüncem yok. ) tıpkı başka kadınlarla yatma istediği gibi. Peki neden? Bu “100 veya 1000 erkeğe sorduk oyluyoruz”la başlayan bir tez konusu ben, kendim için anlatabilirim.
Sonuçta hiç bir şeyin farklı olmadığını bilirsin, gözüne güzel bir kadın çarpar (görecesiz sıradan), çekici bir gülümsemeyle senin bu gece onunla olabileceğini aklına sokar. Bu fikir bütün gece seni deli edebilir ya da kadının o anki çekiciliğine kendini bırakırsın. Bırakmazsan uyuyamazsın çünkü. Yanına gidersin, doğa sana cömert davrandıysa hayır cevabı almazsın. İşte başka bir hikaye burada başlar.
Herkes bence kendinden bahsetmekten hoşlanır ya da başka birisinin, kendini sana beğendirmek için en güzel şekilde anlatmasından. En ilginç hikayeler, en sevilen kitaplar müzikler içkiler eşliğinde anlatılır. Fazla gülünür, fazla ilgili gözükülür. En son ne zaman kız arkadaşın seni bu kadar ilgiyle dinledi? Bir zamanlar kendinden bahsederken hoşuna giden ve artık sadece seni eleştirmek için kullandığı ve zevk aldığın özelliklerin yine birilerine çekici geliyor. Kız arkadaşınız en son sizin egonuzu ne zaman bu kadar tavana kaldırdı? Eleştirmekten başka bir şey bilmezler sanki… Kadınlar seni kendine aşık ettikten sonra yaptığın her şeyi küçümsemekten ne kadar büyük bir keyif alıyorlar. Oysa bu yani kadın senin eksiklerinle ilgili değil. Olduğundan bile fazlasını arıyor çünkü öyle düşünmeli, bundan sana ne, egon seni kontrol ediyor. Kadın güzel kelimeler seçerek kendini sevdiriyor. Artık bu güzel kelimeleri seçen dudaklar bir öpücükle ödüllendirilmeli ve artık evde bir şeyler içilmeli… Şişeler bitmeden odaya geçilmeli…
Aldatmaya bu kadar övgü yapmayacağım çünkü odaya girildiği anda hikaye son bulur. Bence artık alacağını alıp vereceğini vermişsindir. Başka bir vücuttaki romantik bir gezinti, başka bir kadına duyduğun merak, heyecanı hepsi bitmiştir. Geriye senden çok tatmin olan egon kalmıştır. Uyandığında tatsız bir şekilde yüzleşmen için …..