Share

İstanbul’un En İyi 10 Meyhanesi

Share on Pinterest
Paylaş.


Submit

 

Fonda kulaklarının pasını silen bir müzik, önünde çeşit çeşit lezzetler, yanında da sohbet edecek dostların varsa meyhane keyfin tamam demektir. Peki keyifle gittiğin bu meyhanelerin en iyileri hangisi diye merak ettin mi?

Biz ettik ve inceledik. İşte ‘İstanbul’un En İyi 10 Meyhanesi… 

1) Eleos:

Gültekin U. (Guru): “Terası, dekoru ve manzarası harika. İnsan bu teras ve manzarada sabaha kadar kadeh tokuşturmak istiyor (…) Sunumları çok hoş, özellikle altı buz dolgulu likör şişesi takviyeli meyve tabağının pardon kovasının sunumu. Mezeler genel olarak başarılı.”

Eleos, Asmalımescit

0(212) 244 9090 – 91

 

2) Ziyade Fasıl:

Ziyade Fasıl, Suadiye
0(533) 293 5883

3) Galata Meyhanesi:

Craggy J. (Guru): “Uzun zamandır en keyif aldığım fasılı bu mekanda yaptım. Mekan nezih. Servis hızlı. Müzik nefis. Mezeler şahane. özellikle pazı sapı ve dil balığı süperdi.”

Galata Meyhanesi, Beyoğlu
0(212) 293 1139


4) Çiçek Pasajı:

Ali S. (Üye): “Çiçek pasajı hem konumu hem görünümü ve iç dizaynı ile mükemmel bir yapıya sahip. Mekanlarının oldukça kaliteli olduğu çiçek pasajı hayatta gidilip görülmesi bir yer doğrusu.”

Mezesi, rakısı ve muhteşem tarihi atmosferiyle “En İyi 10 Meyhane” yazımızın içerisinde olmazsa olmaz bir mekan Çiçek Pasajı. İçerisinde bulunan 9 tane meyhane ise; İkinci Bahar, Sev İç Restoran, Kime Ne Restoran,Mahzen Restoran, Manolya Restoran, Ceneviz Meyhanesi, Palmiye Restoran, Stop Restoran ve Huzur Restoran.

Çiçek Pasajı, Beyoğlu
0(212) 244 6384

5) İnciraltı Meyhanesi:

Erkan T.(Gezgin): “Değişik lezzetleri ile ünlenmiş eski meyhane kültürünü yaşatmaya çalışan bence anadolu yakasının en iyileri arasında “İnciraltı” bu kültürü yaşamayı ve yaşatmayı seven birisi olarak kısada olsa bu kültürü birkere daha İnciraltında yaşadık. Mekan dillerdeki gibi eski bir Rum evi dış görünümü zaten nereye geldiğini hatırlatıyor. duvarlarında eski İstanbul resimleri artısı olmuş.”

İnciraltı Meyhanesi, Beylerbeyi
0(216) 557 6686

6) Krependeki İmroz Restoran:

Fatih G. (Gezgin): “Şampiyonluk maçı öncesi nevizadedeyiz imroz’a ikinci gelişimiz. Lezzetli, kıpır kıpır, canlı bir yer. Mezelerle başlıyoruz ahtapot, közde patlıcan ve ezme.. Tam tadımlıklar. Kalamar tavayı mutlaka almanızı tavsiye ederim.”

Krependeki İmroz Restoran, Beyoğlu
0(212) 249 9073

7) Zarifi:

Ahu S. (Gezgin): “Yemekleri güzel, müzik Türkçe’nin en oynaklarından, ortam daha samimi.  Asker uğurlaması, doğum günü gibi şenlikli kutlamalar için ideal… Bir de davulcuları vardı coşturan, hala çıkıyorlar mı bilmiyorum, ben bugün rastlamadım geç geldiğimden. Taksim’in en düzgün mekanlarındandır, gelinesi.”

Zarifi, Beyoğlu
0(212) 293 5480

8) İsmet Baba Balık Restoranı:

Merve K. (Guru): “Manzarası, mezeleri, balıkları, ortamı, gelen misafirleri ile ile tam arkadaşlarla toplanılıp gidilecek uzun uzun muhabbetler edilecek salaş mekanlardan birisi.”

İsmet Baba Balık Restoranı, Kuzguncuk
0(216) 553 1232

9) Cumhuriyet Meyhanesi:

Ayşe A. (Gezgin): “Kesinlikle kaliteli,nezih bir mekan. Mezelerin hepsi çok lezzetli,kuzu şiş de iyiydi (…) ortam için gidilir.”

Cumhuriyet Meyhanesi, Beyoğlu
0(212) 252 0886

10) Yakup 2:

Alp A. (Guru): “Yıllardır gittiğim, mezelerin, muhabbetin ve rakının tavan yaptığı nice gecelerde takıldığım bir mekan Yakup. (…) Kışları Yakup’un alt katındaki geniş salonunda muhabbet edilip rakılar yuvarlanırken, yazları, masalar üst kattaki kocaman terasa taşınıyor. Bu teras her sene biraz daha gelişti, güzelleşti, dayandı, döşendi ve yağmurlu günler de düşünülerek, üstüne kapanabilir bir sistem yapıldı.”

Yakup 2, Beyoğlu
0(212) 249 2925