Share

Kadıköy’ün yeni ve trend mekanı: 700 Gr

Share on Pinterest
Paylaş.


Submit

Adını 700 gr’lık ekşi mayalı ekmeklerinden alan mekan, son günlerde özellikle kahvaltıların uğrak noktası. Mekan Moda’ya giderken bir ara sokakta kalıyor. Ufak bir mekan bundan dolayı yer bulamamanız olası.

Mekanın özellikle Kahvaltısının ve kahvaltılıklarının sevildiğini söylemiştik. Peki neler var bu menüde ve fiyatları nasıl. Fiyatlar ortalama. Menüde özellikle sandviçleri, tostlar, omletler ve serpme kahvaltı göze çarpıyor. Serpme Kahvaltı söylemeseniz de size önerim kesinlikle değişik ve ekşi maya ekmekli tostları olacaktır. Mozzerallalı pestolu ve tulum peynir ve köz patlıcanlı tostu gerçekten çok başarılı. Serpme kahvaltıları ise peynir çeşitleri (3 çeşit) , zeytin çeşitleri, közlenmiş ve biber sosu, petek balı, nutella, ev yapımı reçeller, salatalık, biber, domates, manda kaymağı, çeşnili tereyağ ve haşlanmış yumurta, ekmek çeşitleri ve sınırsız demleme çay’dan oluşuyor. Aynı zamanda bu size fazla geliyorsa mini kahvaltıları da var.

IMG_8924 IMG_8926

 

Mekan sadece kahvaltılıklardan oluşmuyor. Günlük çıkan yemekleri de var. Bu yemekler genelde zeytinyağlılardan oluşuyor. Kavunlu kısırı birçok kişiden tam puan almış bile. Ana yemeklere gelirsek, ızgara köftesi ve ızgara tavuğu başarılı. Bu mekanın tatlıları da bir o kadar güzel.  İncirli tatlısı ve çikolatalı kurabiyesi bizim tavsiyemiz.  Hem ev yemekleri hem kahvaltı hem de tatlı yiyebileceğiniz güzel bir mekan.

IMG_8929 IMG_8921

 

Fiyatlar: Tek kişilik serpme kahvaltı: 23 TL,  Çift kişilik: 38 TL

Mini Kahvaltı: 14 TL Omletler: 7-14 TL Tostlar: 10-14 TL Ev yemekleri: 10 TL

Adres: Caferağa Mah. Ruşen Ağa Sokak, No: 3/C, Moda, Kadıköy

IMG_8931 IMG_8928