Share

Kasım Ayı Kadıköy Caz Konserleri

Share on Pinterest
Paylaş.


Submit

Kadıköy Belediyesi’nin Kültür sanat etkinlikleri dolayısıyla düzenlediği caz konserleri, Kasım ayında Yel değirmeni Sanat’ta düzenleniyor. Her Cuma yapılacak olan konserlere ünlü caz sanatçıları eşlik ediyor.

Mekan, Kadıköy- Yel değirmeni’nde yer alan okul ve kilise olarak inşa edilen Notre Dame du Rosaire Kilisesi. Kilise 14 Mart 2014 tarihinden beri kültür sanat etkinliklerine ev sahipliği yapıyor.   Birbirinden kaliteli ve başarılı sanatçıların vereceği konserleri dört gözle şimdiden beklemekteyiz.

Konserlerin fiyatları: Tam 20 TL/ Öğrenci: 10TL

Kasım ayı boyunca yapılacak caz konserleri ise şöyle:

  • Ayşe Gencer ve İmer Demirer- 6 Kasım 2015/Saat 20:30  

Ayşe Gencer, Türkiye’nin önde gelen caz müzisyenlerinden biri olan eşi İmer Demirer ile çalışmaktadır. 2011 yılında ilk albümü olan But Beautiful’u yapan sanatçı, konderde albümden parçalara da yer verecektir.

  • Nilüfer Verdi& Ülkü Aybala Sunat& Apostolos Sideris- 13 Kasım 2015/ Saat: 20:30

Boston Berklee College of Music’te müzik eğitimi alan Türkiye’nin ilk caz kadın piyanisti Nilüfer Verdi, konserde caz vokalistlerinden Ülkü Aybala Sunat ve Yunan kontrbasçi Apostolos Sideris ile birlikte caz severlere güzel bir caz şöleni sunacaklardır.

  • Başak Yavuz Trio- 20 Kasım 2015/ Saat: 20:30

2012 yılında Manhattan School of Music’ten “master of music” derecesiyle mezun olan sanatçı, Peter Eldbridge ve David Liebman ile birlikte “Things” albümünü kaydetti.  Açık Radyo’da “Dünyanın Cazı” ve “Bİ Şarkım Var” isimli programları hazırlayıp sunmaktadır. 2015’den beri de Grammy ödülleri jüri üyesidir.

  • Elif Çağlar- 27 Kasım 2015/ Saat: 20:30

4 konserin içinde en çok bilinen sanırım Elif Çağlar’dır.  Sanatçı, Queens College’da caz performansı yüksek yapmış olup ilk albümü “Music” i 2011’de çıkarmıştır. Dünyaca ünlü caz müzisyenlerinden olan Aaron Parks, Harish Raghavan ve Eric Harland’ın da yer aldığı albümü “Misfit” Mayıs 2015’te çıkmıştır.