Share

Mc Donald’s ve Burger King Ortak mı oluyor?

Burger King, New York Times ve Chicago Tribune gazetelerine tam sayfa ilan vererek rakibi McDonald’s’ı bir günlüğüne güçlerini birleştirmeye davet etti.

Share on Pinterest
Paylaş.


Submit

Reklam sektöründe rakip markaları genellikle atışırken görsek de kimi zaman ortaya ilginç diyaloglar çıkmıyor değil. Hamburger deyince akla gelen iki fast food devi Burger King ile McDonald’s da bu durumlara örnek olacak enteresan bir diyaloğa imza attı.

Uluslararası Dünya Barış Günü öncesi rakibini ateşkese davet etmek isteyen Burger King, New York Times ve Chicago Tribune gazetelerinde tam sayfa reklam yayınladı. Burger King rakibine, sadece bir günlüğüne açılacak bir restoranda iki markanın da en sevilen hamburgerleri Whopper ve Big Mac’in harmanlandığı “McWhopper” adındaki bir ürünü satmayı teklif etti. Burger King ayrıca proje gerçekleşirse gün sonunda elde edilen paranın Uluslararası Dünya Barış Günü hakkında farkındalık yaratmak amacıyla kurulan Peace One Day kurumuna bağışlanmasını teklif etti.

102948427-Screen-Shot-2015-08-26-at-8.37.14-AM.530x298

Teklifini sosyal medyada #McWhopperProposal hashtagiyle duyuran Burger King, bir de mikrosite yayınladı. Mikrositede yer alan videoda Peace One Day’in kurucusu Jeremy Gilley, “Bu büyüklükteki bir firma aktivizmi ve farkındalığı arttırıyor, farkındalık da harekete geçilmesini sağlıyor ve harekete geçmek de hayat kurtarıyor.” diyor.

McDonald’s ise akşam üzeri Facebook’tan yaptığı açıklama ile Burger King’in bu teklifine yanıt verdi. CEO Steve Easterbrook’un imzasını taşıyan açıklamada McDonald’s rakibine, bu iyi niyetli ve harika fikri sevdiğini ancak iki markanın da fark yaratmak için daha büyük bir şey yapabileceğini söyledi. “İrtibatta kalalım” diyen McDonald’s, ayrıca “Bir dahaki sefere telefon üzerinden görüşelim.” önerisinde bulundu.

 Ekran Resmi 2015-08-27 15.31.01