Share

Nissan’dan Sürücülere Yardımcı Pilot Olacak Akıllı Saat: Nismo

Share on Pinterest
Paylaş.


Submit

Giyilebilir teknolojilerin toplam pazarının 50 milyar dolara ulaşmasının Creditte Suisse tarafından beklendiğini daha önce kaleme almıştık. Bu raporu doğrular nitelikte Google’ın konuşan ayakkabısı ve Glass‘ı, Nike’ın Fuelband‘ı, Samsung’un Gear‘ı derken her geçen gün yeni bir ürün tanıtılıyor.

Yeni trend giyilebilir teknoloji ürünlerine şimdi araba üreticisi firmalar da dahil oldu. Nissan arabanın performasını sürücüymüş gibi kontrol eden Nismo’yu üretti. Daha önce yapılmış akıllı saatler gibi kullanıcının kalp hızını, vücut sıcaklığını ölçen Nismo ayrıca araba ile ilgili içinde ortalama hızı, yakıt tüketimi ve performans gibi detaylı bilgiler de sunuyor.

Google sürücüsüz aracı denerken Nismo’yu, araçların geleceği için devrim olarak nitelendiremeyebiliriz. Ama gelecekte araçların internete bağlı olacağının ve sürücü ile araç arasında iletişim yollarının çeşitleneceğinin göstergesi olarak kabul etmek mümkün. Mercedes’in Google Glass için yaptığı hazırlıkları da düşündüğümüzde, yakın bir zamanda araba üreticilerinin giyilebilir teknolojiler odaklı yatırımlarının artacağını söyleyebiliriz.

Nissan_Smartwatch-002