Share

Omega yeni Seamaster “Edizione Venezia” Modeli ile İtalyan Köklerini Anıyor

OMEGA, İtalya’nın ünlü Venedik şehrinde satışa sunulan yeni Seamaster “Edizione Venezia” koleksiyonunu tanıtmaktan mutluluk duyuyor.

Share on Pinterest
Paylaş.


Submit

Venedik’e övgü niteliğinde bir saat yaratma kararı tesadüf olmadı. Çünkü 1950’lerin sonunda Venedik, OMEGA’nın en ünlü simgelerinden birine ilham verdi: Efsanevi Denizatı sembolüne.

OMEGA Seamaster o zaman nispeten yeni bir koleksiyondu ve markanın ünlü dalış mirasını ve okyanus ruhunu en güzel şekilde temsil ediyordu. İhtiyacı olan tek şey, kendi eşsiz amblemiydi. Venedik’ten izler taşıyan koleksiyonun efsanevi denizatı sembolü de burada ortaya çıktı.

Seamaster Edizione Venezia_3

OMEGA tasarım ekibinden bir kişinin Venedik’e seyahati sırasında gondolların her iki yanında gördüğü Neptune denizatı figürü, yeni bir fikrin doğmasını sağladı ve 1957 yılından bu zamana Seamaster koleksiyonunun sembolü oldu.

OMEGA için, Venedik, Seamaster modellerinin özelliklerini mükemmel şekilde eşleştiren kültür, tarih ve zarafetin buluşma noktasını somutlaştırdı. OMEGA denizatının zarif işçiliğini gördükten sonra, Seamaster koleksiyonu için sembolü bulduğunu fark etmişti ve amblem 1957’deki modellerde ortaya çıktı. Bugün, OMEGA bu yeni koleksiyon ile şehrin yanı sıra bu öyküye de saygılarını sunuyor.

Her modeldeki kubbeli opaline-gümüş renkli kadran tasarımı, etkisini Venedik mimarisinin tonozlu tavan efektlerinden alıyor. Ayrıca oldukça şık “yaprak” stilinde bir akrep ve yelkovana sahip.  Omega-Seamaster-Edizione-Venezia

Venedik teması, Basilica’nın St Mark’s kubbesi formunu takip eden ve bu modele klasik ve zamansız bir görünüm kazandıran küresel taca kadar uzanıyor. Saatin arka tarafını çevirince modelin ayırt edici özelliklerinden ünlü denizatı madalyonu ile birlikte safir kristal üzerine lazer gravürlü “SEAMASTER” ve “Edizione Venezia” kelimeleri dikkatleri çekiyor. Seamaster “Edizione Venezia” nın iki farklı stili mevcut. Kahverengi deri kayış üzerine 18K Sedna™ gold veya siyah deri kayış üzerine paslanmaz çelik tercih edebilirsiniz. Her iki model de, Venedik gondolunu anımsatan bordo kadife astarlı, siyah özel kutusunda satışa sunuluyor.

Omega-Seamaster-Edizione-Venezia_004Omega Edizione Venezia modelleri, sektörün en yüksek hassasiyetine sahip Master Chronometer Kalibre ve gerçek OMEGA mirası ile dolu bir tasarım hikâyesi ile koleksiyoncuların dünyasına uzanmaya hazır. Bu özel modeller, sadece Venedik OMEGA Butikte veya Duty Free Venice’de satışa sunuluyor.