Share

Pek Yakında!

Share on Pinterest
Paylaş.


Submit

 

Cem Yılmaz’ın son filmi “Pek Yakında” geçtiğimiz günlerde gösterime girdi. Bildiğimiz Cem Yılmaz filmlerinin yanında biraz daha romantik-komedi tadına olan film için her ne kadar tarzı biraz farklı olsa da, Cem Yılmaz klasik kadrosunu değiştirmemiş, üstüne birkaç usta oyuncu daha eklemiş. Hatta Türk sinemasının birkaç iyi oyuncusunu da küçük rollerde görebileceksin.

Korsana Hayır!

Filmin konusu; Korsan Dvd’ci Zafer’in son işini yapıp mesleği bırakmaya çalıştığı dönemde, Yeşilçam senaristleri ve oyuncuları ile bir film çekmeye başlamasıdır. Bu film sayesinde boşanma eşiğinde olduğu eşinin de kendisine geri döneceğine inanır. Fakat senarist ve oyuncuların Yeşilçam zamanından kalmış olması sorun çıkartacağı gibi üzerine korsancılıktan bir türlü kurtulamadığı için aksilikler Zafer’i ve film ekibini takip etmekte.

İnceyi Kes!

Tabi Cem Yılmaz, yine bildiğimiz Cem Yılmaz. Filmde sürekli göndermeler bulunuyor. Spoiler vermek gibi olmasın ama aradan hemen önceki hastane bölümünde kahkaha atarken nefes almayı unutma derim.

maxresdefault

Arkadaşlar Başlıyoruz

Her zaman Cem Yılmaz filmleri, sürekli karşılaştırıldığı rakibi Recep İvedik’in gişede gerisinde kalmıştır. Şuan ki görünüm de pek geçebilecekmiş gibi değil. Gösterime girdiği haftanın bayram olmasından kaynaklandığını düşünüyoruz. Aslında sinematik, senaryo ve görsel anlamda Şahan Gökbakar’ın filmlerinden çok daha kaliteli olan Cem Yılmaz filmlerinin neden Recep İvedik’lerin gerisinde kaldığını anlamamış olduğumuz için net bir şey söylemek çok zor. Ama kesin olan birşey var ki, Cem Yılmaz yine harika bir iş çıkarmış.

Genel olarak film harika. Gülmeyeceğin, anlamayacağın, belden aşağı espriler ya da kaba saba küfürlü-argolu karakterler yok. Tek sıkıntı filmin sonu yaklaştıkça sanki olaylar hızlanıyor, sanki filmde zaman kalmamış hemen bitirmeye çalışmışlar gibi. Ama tek sorunu bu olan “Pek Yakında” filmini kesinlikle izlemen lazım!

 

 

Bu da üstadın sesinden filmin soundtracklerinden biri:

Mazhar Alanson – Neden Bana Aşk Şarkısı Yazan Çıkmaz