Share

Pooductive: Artık Tuvalette Sıkılmayacaksın

Seninle aynı anda WC’de olan insanlarla mesajlaşmanı sağlayan uygulama

Share on Pinterest
Paylaş.


Submit

Tuvallette telefonla saatlerce zaman harcayanlardan mısın? Kendin gibi insanlarla tanışmak ister misin? İşte senin sosyal ağın:Pooductive. İnan ilginç ama birileri bunu da yapmış. Bu inanılmaz (ama gerçek) fikrin arkasında 2 üniversite öğrencisi var. Şu anda The Guardian’dan tutun da The Huffington Post’a kadar bir çok büyük mecrada da haber olmayı başarmışlar.

Uygulamayı şöyle tanıtıyorlar; “Pooductive, dünyanın herhangi bir yerinde veya mahallende seninle aynı anda tuvalette olan biriyle mesajlaşmana imkan verir”. Aslına bakarsanız hedef kitlesi de oldukça geniş görünüyor.

Pooductive

Daha önce benzer bir uygulama Kickstarter’da bağış toplamaya çalıştı ama 10.000 Euro olan hedeften oldukça fazla uzak durunca kampanyayı iptal etmişlerdi ama Pooductive 16 Ağustosta yayına girdiğinden beri 20.000’den fazla indirilmiş durumda.

Uygulama oldukça basit ve sade. İndirdikten sonra önemli 3 maddeyi kabul etmen gerekiyor “pornografik içerik yok, saldırganlık yok, saygılı olacaksınız” bunu kabul ettikten sonra “global” ve “yerel” seçeneklerinden birini seçiyorsun. Yerel seçersen gelen ekrandan mesafe seçiyorsun ve böylece yakın çevrenden birileriyle mesajlaşabiliyorsun. Global’de ise tamamen sana kalmış durumda. Bu arada söylemeden geçmeyelim, üyelik için sadece bir kullanıcı adı ve şifre girmen yeterli, e-postaya ihtiyaç bulunmuyor.

Bu tür eğlencelik işler kolay ses getirip erken sönmeleriyle meşhur, bakalım bu uygulamanın gidişatı ne olacak?