Share

Sen de herkes gibi misin?

Share on Pinterest
Paylaş.


Submit

Kendine özen gösteren erkeklerin arttığı  şu günlerde, erkeklerin ortak yakındıkları en önemli konulardan birisi parfüm seçimleridir.

Bir bayan mağaza mağaza gezip kendine en iyi yakışacak parfümleri deneyimleyebilir ama erkek için bu oldukça sıkıcı bir durumdur. Türkiye’de erkeklerin %90’ı parfüm alışverişlerini hızlı bir şekilde tamamlıyor, bu durum bayan için ‘erkeğini’  değil de, ‘erkeğin kokusu’ durumunu oluşturuyor. Bayanlar partnerinde gördüğü o derin ve cömert duyguları partnerinin kendisine ait parfümüyle sahiplenmeyi seviyorlar, bu da erkeklerin parfümlerine daha seçici davranması gerektiğini gösteriyor.

Tom Ford Bestseller parfümleri arasında, Tom Ford’un Londra’ya olan tutkusu bu kokunun esin kaynağı olan Tobacco Vanille, ingiliz centilmenler kulübünü anımsatan zarif, pipo tütünü ve baharatlarla harmanlanmış bir koku. Tüm ten tiplerine uyum sağlayacağını düşündüğüm mistik bir parfüm.

Maison Francis Kurkdjian – Lumiere Noire Pour Homme, özel bir akşamda özel bir bayanın hissetmek istediği bir koku, kısaca öz güvenin kokusu da diyebiliriz. Yoğun duygularınızı şişesinde sakladığınız kimyon, gül, nergis ve paçulinin muhteşem birleşimi.

Frederic Malle markasının en popüleri,  her tende ayrı güzellikte olan Musc Ravageur, baskın bir başlangıç sergileyen sonrası vanilyanın etkisine girerek, baharatla birleşimini arttırıyor. Sıcak karamelize bu koku, özellikle soğuk kış gecelerinin sahibi.

Yves Saint Laurent – La Nuit de l’Homme,  aromatik ve şehvetli bir koku. Karizmatik bir erkekeği hissettiren, gün içersinde değişik aromalara sahip  olan müptela bir parfüm.

Prada’nın ürettiği ilk erkek parfümü olan, hafifliği ve sakinliği savunan Amber Pour Homme özellikle baskın kokulardan hoşlanmayan erkeklerin seçimi, kremsi turunçgil, sabunumsu bir hal alırken, en sade hali ile amber kokusunu hissediyorsunuz.

Durance’ın L’ome serisinden Oriental Wood, Fransa’da yetişen ladin ağacının amberimsi ve zengin aromatik kokusunu andıran , Provence’ın eşsiz ve baştan çıkarıcı kokusu.  Gün boyu hissederek kullanacağınız bu parfümün en sevilen yanı ise kesinlikle tıraş sonrası kremi ile saç ve vücut şampuanı olmasıdır.