Share

Star Wars Episode VII’den Spoiler’larla Dolu 23 Resim Sızdı!

Share on Pinterest
Paylaş.


Submit

 

Artık “resim sızdı” deyince ürperiyoruz, farkındayım. Ama bütün sızıntılar öyle kötü niyetli olmuyor gördüğünüz gibi. Eğer birileri hacklenip, oradan bulunan resimler internete dağıtılacaksa, bu insanların mahrem fotoğrafları değil de çok beklediğimiz yeni Star Wars filminin mis gibi konsept çizimleri olsun, değil mi? Bizce öyle! Heyuguys sitesinde gördüğümüz konsept çizimlerden söz ediyoruz. Eğer gerçeklerse, Star Wars Episode VII’nin konusu hakkında ciddi bir spoiler teşkil etmekteler. Eğer değiller de sahte çizimlerse de vallahi helal olsun, o zaman da gayet ince işlenmiş kaliteli Star Wars fan art’lara bakıyoruz demektir. Her halükarda kazan-kazan senaryosu var bizce bu durumda!

Tabii gerçek olmaları daha akla yatkın. Ne de olsa uzun zamandır Star Wars hakkında bir bilgi duymadık, en son Harrison Ford’un kendi sahnelerinin çekimlerini bitirdiği söyleniyordu ama daha ilerisi için bir şeyler dönmüyordu kulislerde. Bu Disney’nin bir nevi “çok sessiz kaldı bu mesele” tepkisi olabilir. Bu tip “kazara” sızıntıları daha önce çok gördüğümüzden biraz şüpheciyiz yani anlayacağınız. Ya da gerçekten de konsept çizimlerini film için tasarım yapmış bir arkadaşının evinde görmüş heyecanlı bir hayranın hareketleri de olabilir… Neticede eldeki görseller direkt scan değil, sanki fotoğrafı çekilmiş gibi duruyorlar.

Peki bu resimler bize ne anlatıyor? Öncelikle şunu: Darth Vader’ın maskesi hikayede önemli bir yer taşıyacak. Burası kesin. Star Wars’ın artık mefta olmuş Extended Universe’ine derinlemesine dalmış olanların kafasında muhtemelen bir şeyler canlanmıştır. Büyük bir Jedi ya da Sith’in maskesi genelde Star Wars evreninde pek çok hikayede mühim yerler tutmuşlardır. Exar Kun’dan Revan’a, Nihilus’a kadar. J.J. Abrams’ın böyle bir hikaye oluşturması akla hiç uzak gelmiyor.

Ayrıca bazı aktörlerin rolleri de yerine oturmuş gibi sanki. Sizi bilmiyoruz ama 8. resimdeki kızı fena halde Daisy Ridley’ye benzettik. 19. resimde sağ altta çizilen karakterlerden biri de Max von Sydow’a çok benziyor. Bekleyip göreceğiz bu resimlerin gerçek olup olmadığını… Ama dürüst olayım, bazı şüphelerimin haricinde, bu resimler gözüme çok gerçek geliyor!

Sen de bir bak, fikrini söyle. Gerçek mi, sahte mi? Gerçekse nasıl geliyor kulağa? Fikirlerini bekliyoruz!

Star-Wars-Konsept-Resimleri-23

Star-Wars-Konsept-Resimleri-22

Star-Wars-Konsept-Resimleri-21

Star-Wars-Konsept-Resimleri-20

Star-Wars-Konsept-Resimleri-18-1024x468

Star-Wars-Konsept-Resimleri-19

Star-Wars-Konsept-Resimleri-17

Star-Wars-Konsept-Resimleri-16

Star-Wars-Konsept-Resimleri-15-1024x588

Star-Wars-Konsept-Resimleri-14-1024x407

Star-Wars-Konsept-Resimleri-13

Star-Wars-Konsept-Resimleri-12

Star-Wars-Konsept-Resimleri-11

Star-Wars-Konsept-Resimleri-10-1024x580

Star-Wars-Konsept-Resimleri-9

Star-Wars-Konsept-Resimleri-7

Star-Wars-Konsept-Resimleri-8

Star-Wars-Konsept-Resimleri-6

Star-Wars-Konsept-Resimleri-5

Star-Wars-Konsept-Resimleri-3

Star-Wars-Konsept-Resimleri-4

Star-Wars-Konsept-Resimleri-2

Star-Wars-Konsept-Resimleri-1