Share

Tavuk Kanadının En Sevilen 10 Adresi

Share on Pinterest
Paylaş.


Submit

İster mangalda, ister fırında, ister sosla marine edilmiş. Kanatın her haline bayılıyorum diyenler için geliyor bu dosya! Genelde yanında kızarmış ekmek, domates ve biberle servis edilen, fotoğrafına bakınca dahi ağzı sulandıran bu karşı koyulamaz küçük lezzetlerin en popüler noktaları nereleri diye Mekanist Gezgin&Guruları sizler için hazırladı. Şimdiden afiyet olsun!

Bi Buçuk

Arda A (Guru): “Bir Buçuk kesinlikle tek geçerim, acı sosuyla gerçekten mükemmel yanına birde buz gibi içecek… İnsan İstanbul’dan İzmir’e dönünce bir çok şeyi özlüyor”

Kanatçı Haydar’ın Yeri

Pervanlar O. (Guru): “Buradan daha güzel bir kanat İstanbul’da yok. Yeri çok ters ama mecbur gidiyoruz canımız kanat isterse. Fiyatlar tuzlu, kanat evet en iyisini alıyorlar muhtemelen kanat için evet ama mekanın coğrafi konumu ve salaşlığı ile fiyatlar yüksek kalıyor. Levent’te, Caddede yüksek kiralı bir yerde açsa boğazda balık parası isteyecekler. Ama kanat gerçekten 10 numara daha lezzetlisini yemedim.”

Kanatçı Haydar’ın Yeri, Bahçelievler
0 (212) 503 71 73

Köz Kanat

Yıldırım Ş. (Guru): “Favorim köz kanat. – Kanadı, Kanatçı Haydar lezzeti ile sevmiştim. Fakat, Köz kanat’ta muhteşem yapıyor. Bu tadın müptelası oldum. Gavur dağı salatası ve kanat, tartışılmaz.”

Köz Kanat, Kartal
0 (216) 488 30 84

Öz Kanatçı

Ozan C. (Guru): Sevdigim mekanlardan bir tanesi. Kanatlar cok iyi ve tam olmasi gerektigi gibi pismisti. Salata az soganliydi biraz uzuldum ama domatesler guzeldi. Bulundugu konuma ve lezzetine gore fiyatlar oldukca iyi. 2 porsiyon kanat, salata, cacik ve bir duble raki aldik hesap 58 tl.

Öz Kanatçı Kardeşler, Sarıyer
0 (212) 271 75 57

Kanatçı Ağa Restaurant

Nihal K. (Guru): “Hamileliğimde gidip bol boll et yediğim yerr yazın çok sık gittik hem uygun hemde ortamı güzel nezih güzel bir mekan seçenek boll sunumları lezzetleri çok güzel bir yerr şöyle söyliyim 5 kişi gidip 110 tl hesap ödedik içinde köftesi kanatı pirzolası salatası içeçekleri de var kışın da içeride ortam çok güzel şimdiden afiye olsun.”

Kanatçıağa Restaurant, Beylikdüzü
0 (212) 852 58 26

Chicken Last Stop

Ercan Y. (Guru):  “Son durak: tavuk – Burada tavuğun farklı soslarla hazırlanmış türlü çeşitleri var. Menü oldukça zengin. Tavuk kanatları, tavuk dürümleri, üzerinde peynir eritilmiş tavuk, tavuk şinitzel, piliç köfte, şiş. Ayrıca patates kızartması, soğan halkaları, salatalar, omletler, kırmızı et, balık, makarna ve salatalar da var. Öğlen saatlerinde ekonomik set menü çıkarıyorlar. Yemekler oldukça hesaplı. “

Chicken Last Stop, Caddebostan
0 (216) 369 01 00

Kanatçı Muhtar

İlhan Ö. (Gezgin): “Bahçeli, ferah, lezzetli – Bahçeli, ferah bir mekan. Et çeşitleri ve kanatlarıyla bölgenin en meşhur mekanlarından. Özellikle yaz aylarında, açık havada mangal lezzetinde etleriyle tüketmek gibisi yok”

Kanatçı Muhtar, Beykent
0 (212) 852 56 98

Meşhur Mahmutbey Kanatçısı

Esin D. (Guru): “Çekinmeden 10 parmak kanatlara girişip, masadaki hacı şakir sabun kokulu ıslak bezlerle parmakları temizleyeceksin. Bu işin tadı öyle çıkar :)”

Meşhur Mahmutbey Kanatçısı, Sahrayıcedid
0 (216) 360 18 01

Kanat İstanbul

Özlem C. (Üye): “Methedildiği kadar varmış.. Tavukla aram olmamasina karşi, bu kanatlardan çok memnun kaldım… Canim tavuk kanat çektiginde gideceğim yer bellidir artik..”

Kanat İstanbul, Ferahevler
0 (212) 223 00 99

Kaynak: Mekanist