Share

Unicef’in Suriye İçin Başlattığı #WakeUpCall Kampanyası Yeni Ice Bucket Challenge Olma Yolunda

Share on Pinterest
Paylaş.


Submit

 

ALS’ye farkındalık oluşturmak için başlatılan Ice Bucket Challenge kampanyasının viral etkisine Unicef yeni kampanyasıyla ulaşmak istiyor. Suriye’de yaşanan drama dikkat çeken #WakeUpCall kampanyası ünlülerin uyandıkları ana ait fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmasıyla başladı.

Birleşik Krallık’ta başlatılan kampanyada, uyanma anına ait selfie ile bağış yapılacak numara #WakeUpChallenge etiketiyle birlikte, Ice Bucket Challenge’ta olduğu gibi 3 arkadaşına meydan okumayla paylaşılıyor. Ice Bucket Challenge’a göre daha rahat olmasının, kampanyanın popülerliğini nasıl etkileyeceğiniyse birlikte göreceğiz.

Naomi Campbell’in de aralarında bulunduğu ünlülerin katıldığıkampanyayla ilgili dün atılan tweet sayısı 7 bini geçti. Instagram’da 140 binden fazla fotoğrafın yer aldığı #WakeUpCall etiketiyle ilgili ne kadarının Unicef’in kampanyası için paylaşıldığını henüz bilmiyoruz.

Unicef Türkiye‘de henüz açılmayan kampanya ile ilgili ünlülerin yaptığı paylaşımlardan bazılarını aşağıda görebilirsiniz;

t4

t3

t2

t1