Share

Warner Bros’un 6 Yıllık Kalkınma Planı: 2020′ye Kadar Yayınlayacakları 10 Filmi Açıkladılar!

Share on Pinterest
Paylaş.


Submit

 

Açık ve net konuşalım, Batman v. Superman ilk açıklandığı günden itibaren bunu bekliyorduk. Defalarca dedikodularını konuştuk, kim kimin süper kahraman filmine nereden giriyor onları tartıştık ve en sonunda buradayız. Warner Bros. açıklamaların en büyüğünü toptan yaptı. Şu andan 2020′ye kadar olan tabir-i caizse 6 yıllık kalkınma planlarını topyekün açıkladılar. Anlayacağınız, DC’nin Marvel’ı yenme projesine bakıyorsunuz şu an. Koltuğuna sıkı tutun, zira daha önce bilmediğin şeylerin duyurusu yer yer fazla gelebilir. Biz biraz nefes nefese kaldık açıkçası hepsini birden okuduğumuzda.

Yıl yıl gidelim istersen, olur mu? Hazırsan başlayalım. Buyurun!

green-lantern-batman-dark-dc-comics-comics-superman-superheroes-justice-league-aquaman-flash-comic-hero-wonder-woman-cyborg-dc-comics-69099-1024x576

2016 – Batman v. Superman: Dawn of Justice vizyona girecek. Burada yeni bir duyuru yok.

2016 – Suicide Squad filmi resmen doğrulandı. Yönetmeni David Ayer olacak. Ayer’in özgeçmişinde Training Day’in yazarlığı, Street Kings’in yönetmenliği gibi parıltılı maddeler var. Ama biz isterseniz eğri oturup doğru konuşalım: Suicide Squad Guardians of the Galaxy formülünden ekmek yemeye çalışacak. Yönetmene bakılırsa Guardians’ın daha şiddetlisi, daha yetişkini ve daha karanlığı olacak gibi gözüküyor ama yine de iskeleti Guardians olacak.

2017 – Wonder Woman filmi. Başrol Gal Gadot tabii ki. Bana soracak olursanız bu filmin başarısını tamamen Dawn of Justice belirleyecek. Eğer Gadot orada pozitif bir izlenim verirse bu filmin de gişesi tavan yapacaktır.

2017 – Justice League Part One. Evet, Part One. İkisini de Zack Snyder’ın yöneteceği iki parçası olacak Justice League’in. Bu noktada araya da sıkıştıralım, benzer bir şeyi Avengers 3 için Marvel’ın da düşündüğü söyleniyordu bir süredir.

2018 – The Flash filmi. Başrolü de belli: We Need to Talk About Kevin ve The Perks of Being a Wallflower filmleriyle adından söz ettiren Ezra Miller The Flash rolünü üstlenecek. Kendisinden Justice League Part One’da da konuk oyuncu olarak gözükmesini bekliyoruz.

2018 – Aquaman. Başrolünde de Jason Momoa var daha önce belirtildiği gibi. Valla inanır mısınız, en merakla beklediğim DC filmi bu.

2019 – Shazam. Bunun da kötü adamı duyuruldu. Dwayne “The Rock” Johnson Black Adam’ı oynayacak.

2019 – Justice League Part Two. Yani şimdi benim anlayamadığım şey şu, bunlar baya Justice League 1 ve Justice League 2 mi? Yoksa Kill Bill / Matrix / Lord of the Rings gibi bir durum mu var ortada. Yani tek film çekip ikiye bölecekseniz tüm bu örnekler gibi birer sene aralıkla vizyona sokabilirsiniz. Yok iki film çekecekseniz Part One / Part Two demenin anlamı nedir? Kokusu çıkar ortaya yakında bunun da…

2020 – Cyborg. Bunun da başrolü zaten belli. Aynı rolü Batman v. Superman’de de oynayacak Ray Fisher’la anlaşmaya varılmış.

2020 – Green Lantern. Yeni duyurulan filmler arasında başrol oyuncusu belli olmayan tek film de bu, Green Lantern. Ezra Miller ile anlaşılmış olmasına rağmen yeni Lantern konusunda kimseyi duymamış olmamız açıkçası bizce Green Lantern karakteriyle Justice League Part Two’ya kadar tanışmayacağımız izlenimini verdi.

Bunların hepsi resmi bilgidir arkadaşlar, spekülasyon değil. O zaman yorumları da resmi olarak alalım. Ne diyorsun DC’nin kalkınma planına? Eklenmesi, çıkartılması gereken şeyler neler? Kaptır aşağıya!