Share

Yağ Yakımı Nasıl Gerçekleşir?

YAĞ YAKIMINI EN KISA SÜREDE MAKSİMUMA ÇIKARTIN.

Share on Pinterest
Paylaş.


Submit

Herkes spor yapar ama herkes yağ yakım seviyesini maksimum düzeyde tutamaz. Spor esnasında yağ yakımını yüksek seviyeye çıkarmanın ilk kuralı iyi bir ısınmadır. Eğer ısınma süresini pas geçersen, yağ yakımı başlangıcını ısınma süresi kadar geriye itmiş olursun. Egzersiz önceleri dinamik olarak ısınmaları genellikle tercih ederiz. Dinamik nedir diye soranlar için; vücudununun bütün eklemlerini hareket ettirerek antrenmana hazırlanmasıdır. Bir de statik ısınmalar vardır. Bunlar ise herkesin bildiği esneme ve germe hareketleridir. Gergin olan kaslarınızı esneterek toparlanma süresini hızlandırmış olduğundan genellikle antrenmanlardan sonra yapılmasını öneririz. Diğer altın kural ise antrenman sırasında nabız aralığının yağ yakım seviyesinde kalabilmesidir.

Peki antrenman sırasında nasıl nabzımı yüksek seviyede tutabilirim?

Klasik olarak yapılan ezersizlerden çok antrenmanlarda sistemleri denemelisin. Sana uygun olan nabız aralığı hesaplandıktan sonra yine sana uygun olan egzersiz sistemi ile bunu başarabilirsin.

Tabi bunların yanında en önemli şeyin beslenme olduğunu es geçmemek gerekiyor. Düşük kalorili ve yeterli beslenebilmek için iyi bilgiye sahip olmalıyız.

Senin ihtiyacınız olan besinler neler ve ne kadar tüketmelisin?

Kısacası düşük kalorili beslenip yüksek kalori yaktıran egzersizler yaparak en kısa sürede vücudunuzdaki değişimi göreceksin.