Share

Yüzüklerin Efendisi’nin Yepyeni Oyunu: Shadow of Mordor

Share on Pinterest
Paylaş.


Submit

Yüzüklerin Efendisi serisini aramızda sevmeyen yoktur. Büyülü atmosferi hemen hemen hepimizi etkilemiştir. Oyunları ve bu büyülü atmosferi seven okuyucularımıza çok güzel bir haberimiz var. Yepyeni bir oyunla yüzüklerin efendisi karşımızda : Shadow of Mordor.
İnanılmaz büyüklükte bir dünya üzerinde inanılmaz grafiklere sahip bu oyun sizi hemen tesiri altına alacak. Oyunun konusunu anlatmadan önce bahsetmemiz gereken çok önemli bir özelliği var. Nemesis Sistemi. Nemesis sistemi oyundaki ai ile etkileşim halinda olmanızı ve oyundaki her npc üzerinde farklı bir etki bırakmanızı sağlıyor. Yani artık oyunda konuştuğunuz ya da öldürdüğünüz kişilerden dolayı diğer npcler farklı davranacak ve başarısız girişimlerinizden sonra çeşitli önlemler alacak. Oyunun oynanışı ise popüler seriler olan Assassian’s Creed ve Batman oyunlarının kombinasyonu.

image

Oyun ise Yüzüklerin efendisi serisinde ilk 3 flimden önce yani yüzüğün kayıp olduğu zaman da geçiyor. Orclar Mordorda dağınık bir biçimde toplanmış durumdalar. Oyunumuzu kahramanı Talion Kara Kapılarda mevzilenmiş bir asker. Fakat herhangi bir asker değil. Tıpkı Yüzüklerin Efendisindeki Yüzük arayıcıları gibi bir Wraith. Oyunun demosunda bu gücünün birkaç özelliğini görebiliyoruz bunların içinde zihin kontrolü, ışınlanma ve zamanı yavaşlatma var. Oyunun amacı ise bu güçlerimizi kullanarak ork liderlerini yok etmek ve ailemizin intikamını almak. Şimdiden ne kadar farklı bir oyun olacağını anlayabiliyoruz ve sabırsızlıkla bu yeni oyunu bekliyoruz

image

image

image