Share

Zevkler Ve Renkler

Share on Pinterest
Paylaş.


Submit

 

 

Nasıl bana yakıştı mı? Nasıl Gözüüküyorum ? Abi eminsin dimi ? Sen yakıştı diyosan yakışmıştır kesin canım ? Tamam dimi (son kez soruyor..:) ? Şu sanki daha mı iyi ne??


Akıllı telefonların dünyası, kameraların herşeyi tarayıp üzerinde çeşitli eğlenceler yapması dışında daha yararlı olabiliyor ve her iş sektörüde bunu kendi alanına uyarlıyor.

Sadece bana mi öyle geliyor bilmiyorum ama eminim her duyarlı arkadasın başına gelmiştir , 10 yıl öncesinde yakın arkadaşlarınızdan veya akrabalarınızdan biri gözlük almaya gittiğinde mutlaka sizide çağırır “ben seçemiyorum sen 3 boyutlu olarak görüp beni yönlendirebilirsin” derdi.. Tabi zevkler uyuşmuyorsa buda komik durumları ortaya çıkarabiliyordu hatta bunlar o ilişkilerin sonu bile olabiliyordu hatta “Zevkler ve Renkler tartışılmazmış” sözüü sırf bu yüzden bile çıkmış olabilir.. Bu durumlar güneş gözlüğü seçenleri bir fikir sahibi edebiliyor ama dereceli gözlükler için daha umutsuz olabiliyor. Hiçbir koşul karşıdan 3 boyutlu bakmak gibi olmuyor.

Glasses.com buna yaratıcı ve ödül almış bir şekilde çözüm buluyor. Program aslında basit senin 3 boyutlu fotoğrafını çekiyor ve yüzünün üstüne her kız çocuğunun oynadığı sindirella giydirme gibi bir durum ooluşuyor. Sitede ki çeşitli gözlük modellerini kendi yüzünüze karşıdan bakıyormuşçasına yakıştırıyorsuunuzz yane bizim bilal bile yapabilir o derece.maxresdefault

Bu uygulama için Newyorktimes, Gizmodo, USA TODAY, Forbes ve Real Simple Medya ajanslarınında süper dönütleri bu uygulamayı dünyaya servis ediyor.

Bazı akıllı arkadaşlardan zaman zaman “Artık herşeyi buldular abi bizim daha bulmak için uğraşacağımız bişi kalmadı” tarzında yorumlar duyuyorum ama hayat devam ettikçe sanırım “yenilikler” bitmicektir ama bu hayatı kolaylaştıran “yenilikler” insanların IQ larını kullanmamayada teşfik edicektir.

 

http://www.glasses.com/virtual-try-on